1. Anasayfa
  2. Görsel

Sentinel-6 Michael Freilich Uydusunu Fırlatmaya Hazırlama

Sentinel-6 Michael Freilich Uydusunu Fırlatmaya Hazırlama
0

Sentinel-6 Michael Freilich okyanus izleme uydusu, SpaceX Falcon 9 yük kaportasında kapsülleniyor.

Sentinel-6 Michael Freilich Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

  1. Uzay aracı, araştırmacıların iklim değişikliğinin Dünya’nın kıyı şeridini nasıl yeniden şekillendirdiğini ve bunun ne kadar hızlı gerçekleştiğini anlamalarına yardımcı olacak bilgiler sağlayacak.
  2. Uydu, önceki deniz seviyesi görevlerinin göremediği şeyleri görecek.
  3. Sentinel-6 Michael Freilich, oldukça başarılı bir ABD-Avrupa ortaklığı üzerine inşa ediliyor.
  4. Görev, küresel atmosferik sıcaklık veri kaydını genişleterek, araştırmacıların Dünya ikliminin nasıl değiştiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.
  5. Sentinel-6 Michael Freilich, meteorologlara atmosferik sıcaklık ve nem hakkında bilgi sağlayarak hava tahminlerinin iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Görev Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sentinel-6 / Jason-CS uydu çifti, ESA, EUMETSAT, NASA ve NOAA tarafından Avrupa Komisyonu’nun fon desteği ve CNES’in teknik desteği ile ortaklaşa geliştiriliyor.

NASA JPL, her Sentinel-6 uydusu için üç bilim cihazı geliştirdi: AMR-C, GNSS-RO ve Lazer Retroreflektör Dizisi. NASA ayrıca fırlatma hizmetlerine, NASA bilim araçlarının çalışmasını destekleyen yer sistemlerine, bu araçlardan ikisi için bilimsel veri işlemcilerine ve uluslararası Okyanus Yüzeyi Topografyası Bilim Ekibi’ne destek veriyor.

NASA’nın deniz seviyesinin yükselmesine ilişkin çalışması hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin:

https://sealevel.nasa.gov

2010 - ∞ / Uzay Portalı

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir