1. Anasayfa
  2. Genel

NASA, UFO araştırma ekibini neden kuruyor?

NASA, UFO araştırma ekibini neden kuruyor?
0

Selam olsun,

Nokia 3310 telefonlarla çekilen uzaylı ve uzay gemisi videolarının alıcısı her zaman çok olmuştur. NASA’nın bir şeyler sakladığı, gizli bölgeler…
Henüz insanlık NASA’nın elindekileri öğrenmeye hazır değil, dünya altüst olur.

Aman tanrım dedim.

Öncelikle NASA’nın neden UFO araştırma ekibi görevlendirdiğini çok iyi anlamamız gerekiyor.
Bu araştırmalar artan UFO olaylarının artık saklanamaz hale gelmesinden dolayı mı ya da artık açıklanma vakti geldiğinden toplumu hazırlama çalışmaları ihtiyacından mı? Şeklinde sorular soran UFO tüccarlarının yatırımlarını güçlendirmek adına bu soru kostümü giymiş algı çalışmaları ne yazık ki alıcısını buluyor.

UFO sektöründe CEO ya da personel olarak görev alan bu araştırmacı ve yazarlar dünyanın en değerli tılsımı olan “gizem” üzerinden toplumlara nüfus ederken bilimsel çalışmalara çok ciddi kayıplar yaşatabiliyor. Bu alandaki bilimsel çalışmaların ciddi bir kısmı kirli bilgiyi temizlemek adına yapılmak zorunda kalırken en büyük etkisini insanların bilime olan güvenini sarsmak diye yazabiliriz.

Bu sektör UFO kitapları, UFO TV kanalları, UFO Youtube kanalları ve elbette en sevdiğim UFO araştırmaları ve dernekleri için bağışlardan geçimini sağlamaktadır. Sektörün ayakta durması için elimizde gerçek bir veri yoksa ne yapmamız lazım? Uydurmak demeyelim nezaketsiz bir üslup olabilir gerçek olmayan bilgiler üretip bu bilgileri birbirlerini referans olarak gösterip yaymak. Çok eğlenceli değil mi? Sizde benim kadar heves ettiyseniz bizde deneyebiliriz.

Araştırmacı yazar x kişisi olarak ben Konya semalarında kendi etrafında dönen bir uzay gemisi gördüm. Araştırmacı yazar y kişisi olarak siz bu bilgiyi Konya semalarında uzay gemisi görüldü, bu keşfi yapan x kişisi de doğruladı. Sıra bende! X kişisi olarak Konya semalarında görülen uzay gemisi bilgimi Y kişisi de doğruladı. Bu x ve y kişilerini a,b,c,d,e…z ye kadar kişilerle zincir kurarak yaptığınızda para kazanma kaynağı olan sektörünüze satacak bir ürün üretmiş olursunuz. Hele bu kişiler içine birkaç profesör ekleyebilirseniz etkisi çok daha fazla olacaktır.

Bu işin sadece maddi boyutuydu ve nispeten temizlenmesi kolay. Buna karşın temizliği çok çok zor olan kısmı insanlara nüfuz eden kirli bilgiler. Bunlara hatalı ya da yanlış bilgiler diyebilirdim ama tam olarak etkisini anlatamamış olacaktım. Bu yalan bilgiler insanların zihinlerinde biriktikçe her birikim gibi istemsizce bir sonuç doğuracaktır. Bu durumda ağır sancılarla geçen gebelikten doğan sonuç bilim bizi aldatıyor. Bu boşanma sürecinden sonra zihni kirlenen insanlar bilimsel tüm çalışmalara şüphe ve aldatmaca olarak bakmaya başlıyor. Tahmin ettiğiniz üzere ailelerinden başlamak üzere çevrelerine bu yaşadıkları zihinsel erozyonu aktarıp yeni yol arkadaşları ediniyor.

Çok hafife alınsa bile bu bahsettiğimiz sorunların ağırlığı dingilli kamyonu çökertecek boyutlara gelmiştir. NASA gibi kurumlar UFO sektörünün hedefe koyduğu ana damarlardandır. Yıllar boyunca hedefte olmakta sıkılan ve tüm çalışmaları sorgulanan, güvenirliliği sorgulanan NASA bu işe DUR demek adına üç harfli oluşumları hedefine koydu diyebiliriz.

NASA, UFO sektörünü bitirmeye değil tamamen kazımaya niyetleniyor.
Elde edilen rantı kesmek, insanların gizeme olan merakının suiistimal edilmesini engellemek ve Bilimin güvenirliliğini yeniden tahsis etmek gibi amaçları var.

Bir uzay gemisi gören emekli bir asker mi var? TV den önce bize koordinatlar ile birlikte tarih zaman bilgisini ver, 3310 Telefonunla çektiğin görüntüleri ve resimleri ilet. Gerekli araştırmaları yapalım doğru ya da montaj ortaya çıkartalım! Bir köyde uzaylılar tarafından kaçırılan bir insan mı var? Hemen bize ulaşın gerekli araştırmaları yapalım. Doğru mu yalan mı ortaya çıkartalım.

Biraz basitleştirdim kabul ediyorum. Farklı çalışma yöntemleri olacak ama temeli bu olacak. Bu ve benzeri birçok adım atacak olan bu UFO araştırma ekibinin hiç mi yapacak işleri yok ki bu işlere vakit ayırıyorlar? Daha önce belirttiğim üzere bu rant sektörü ülkemizde çok etkin olmasa da dünyada çok ama çok kişiye ulaşabilmekte ve karşılık görmektedir. Tarihsel bilgiyle baktığımızda bilimsel çalışmalardan daha önemli olan bilime güveni sağlamaktır diyebiliriz.

Bilime olan güvenin arttığı dönemlerde toplumlar kendilerini yöneten hükümetlere baskı yaparak bilimsel çalışmaların desteklenmesini talep ediyor. Bu çalışmaları yapan insanlara verilen değer haliyle bilim insanlarının artmasına neden oluyor. Daha çok çalışma, kaynak ve güvenirlik sağlamak yapılacak tüm bilimsel çalışmalardan daha önemlidir. Bu cümlem yazıyı jelatinleyip bitirmek için sergilediğim bir tavrın ürünü değil.

Ülkelerin bilime ayıracağı kaynaktan tutalım, hangi bilimsel çalışmalara ağırlık vereceğine kadar yani bilime yön verecek tüm kararları alacak olan kişiler bugün zihni kirlenmiş kişilerce seçilen ya da yönetime gelen kişinin zihni kirlenmiş bir kişi olması bilimin ilerleyişini tahmin edebileceğimizden çok daha fazla etkilemektedir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir