1. Anasayfa
  2. Bilgiler

NASA’nın Perseverance Rover’ı Mars Yolunda Gerçek Zamanlı Olarak Takip Edin

NASA’nın Perseverance Rover’ı Mars Yolunda Gerçek Zamanlı Olarak Takip Edin
1

NASA’nın Mars 2020 Perseverance keşif görevini en son 30 Temmuz 2020’de, Mars için bir yörüngede derin uzayın karanlığında kaybolurken gördük. Ancak NASA’nın Eyes on the Solar System ile , insanlığın en sofistike gezgini ve onunla seyahat eden Ingenuity Mars Helikopteri olarak Jezero Krateri’ne gelecek altı ay içinde milyonlarca kilometre yol kat ederek gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

image
Perseverance Rover

NASA’nın Güney Kaliforniya’daki Jet Propulsion Laboratuvarı’nda Mars 2020 görev tasarımı ve navigasyon yöneticisi Fernando Abilleira, “Güneş Sistemindeki Gözler, seyir ekibinin Perseverance’ın Mars’a giden rotasını çizmek için kullandığı aynı yörünge verilerini görselleştiriyor” dedi. “Yolculuğumuzu bizimle birlikte takip etmek istiyorsanız, olmanız gereken yerdesiniz.”

Görev Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kaliforniya, Pasadena’daki Caltech’in bir bölümü olan JPL tarafından NASA için yönetilen Mars 2020 Perseverance gezgini, Kızıl Gezegenin insan keşfine hazırlanmanın bir yolu olarak Ay’a yönelik görevleri içeren daha büyük bir programın parçası. Astronotları 2024 yılına kadar Ay’a geri döndürmekle görevlendirilen NASA, 2028 yılına kadar NASA’nın Artemis ay keşif planları aracılığıyla Ay’da ve çevresinde sürdürülebilir bir insan varlığı oluşturacak.

2010 - ∞ / Uzay Portalı

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. İlerlemesini çok merak ediyordum, sayenizde öğrendim. Artık verdiğiniz bağlantı üzerinden direkt olarak takip edeceğim, teşekkürler 😊👏🏻

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir