1. Anasayfa
  2. Haberler

Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı

Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı
0

NASA‘nın Orion Programı, Artemis I uzay aracının uçuşa uygun olduğunu, Dünya’dan ayın çevresine girmeye hazır olduğunu, iniş ve kurtarma için eve dönmeye hazır olduğunu onaylamak için Sistem Kabul İncelemesini ve Tasarım Sertifikasyon İncelemesini tamamladı.

Mühendisler, uzay aracının her yönünün doğru, teknik olgunluğa sahip olmasını sağlamak için her uzay aracı sistemini, tüm test verilerini, inceleme raporlarını ve doğrulamayı destekleyen analizleri inceledi.

Aslında bu inceleme, tümüyle uzay aracı geliştirme çabalarına onay damgası verdi ve Uzay Fırlatma Sistemi roketiyle entegrasyondan önce geçilmesi gereken son resmi basamak olduğundan bu onayın öneminin büyük olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

İnceleme, uzay aracı tasarımına ek olarak, tüm güvenilirlik ve güvenlik analizlerini, üretim kalitesini ve konfigürasyon yönetim sistemlerini ve operasyon kılavuzlarını onayladı.

Orion, Uzay Fırlatma Sistemi ve Keşif Yer Sistemleri programları, önümüzdeki yıl Orion ve SLS’nin ilk entegre uçuş testi olan Artemis I ile başlayarak Artemis programının temel unsurlarını meydana getirmektedir. Artemis II, astronotları her zamankinden daha uzağa götürecek ilk insan görevi olacak.

2010 - ∞ / Uzay Portalı

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir