1. Anasayfa
  2. Haberler

NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti

NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti
0

NASA’nın İnsan Keşif ve Operasyonlarından sorumlu yönetici ortağı Kathy Lueders, Robyn Gatens’i NASA Genel Merkezi’ndeki Uluslararası Uzay İstasyonu’nun vekil direktörü olarak atadı. Atama 25 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Eski müdür Sam Scimemi, ajansın İnsan Arama ve Operasyonları Misyon Müdürlüğü için özel asistan olarak yeni sorumluluklar üstlendi.

Lueders, “Robyn, Uluslararası Uzay İstasyonu için liderliğini ve stratejik vizyonunu ve sağlam bir düşük Dünya yörünge ekonomisi sağlama çabalarını gösterdi ve ben de bunu vekil yönetmen olarak yapmaya devam edeceğinden eminim” dedi.

Bu rolde Gatens, NASA’nın Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’nde Uluslararası Uzay İstasyonu Program Yöneticisi Joel Montalbano ile yakın çalışarak, ajans düzeyinde uzay istasyonu programı için strateji, politika, entegrasyon ve paydaş katılımına liderlik edecek. Gatens, program için teknik tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, programın yürütülmesini ve risklerin yönetilmesini denetleyecektir.

Gatens, NASA’da hem uzay istasyonu programında hem de insan uzay uçuşu görevleri için yaşam destek sistemlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinde 35 yıllık deneyime sahiptir. NASA kariyerine 1985 yılında ajansın Alabama, Huntsville’deki Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde başladı ve burada istasyonun rejeneratif çevre kontrolü ve yaşam destek sistemi (ECLSS) için sistemler liderliği ve ECLSS bölüm şefliği yaptı.

NASA’nın Üstün Liderlik ve Olağanüstü Başarı Madalyaları sahibidir. Georgia Institute of Technology‘den kimya mühendisliği alanında lisans derecesine sahiptir.

2010 - ∞ / Uzay Portalı

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir